SIOSTRY W CZORTKOWIE

Na Podolu

Siostry w Czortkowie na Podolu

Od ponad 20 lat pracujemy w Czortkowie na Podolu. Najpierw nasze 4 siostry katechetki przyjeżdżały podczas wakacji i przygotowywały dzieci do sakramentów w różnych parafiach później dwie Siostry zamieszkały w Czortkowie i rozpoczęły posługę przy parafii św. Stanisława męczennika gdzie dbamy o wystrój kościoła i przygotowanie parametrów liturgicznych obsługując zakrystię.

Przy naszym klasztorze prowadzimy sobotnią szkołę języka polskiego /60 uczniów/, gdzie uczniowie oprócz katechezy i języka polskiego mają możliwość poznawać historię i kulturę polską. Prowadzimy świetlicę dla uczniów /I- IV, 25 uczniów/ Dzieciaki po lekcjach szkolnych spędzają czas na świetlicy do godziny 17.30. Każdego dnia otrzymują ciepły posiłek, mają zajęcia dodatkowe, np. plastyczne, kulinarne, manualne, sportowe, j. angielski. Mają też czas przeznaczony na odrobienie lekcji. W miarę możliwości odwiedzamy chorych w mieście i okolicznych wioskach /80/.

Duszpasterstwo na małą skalę, ale na miarę możliwości. Podczas wakacji organizujemy półkolonie. Podczas minionych wakacji uczestniczyło w nich 130 dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Uczestnicy przychodzili z miasta i dojeżdżali z pobliskich wiosek. Zajęcia jak do tej pory odbywają się w językach: ukraińskim, polskim i angielskim.

Staramy się poprzez zabawę i naukę przekazywać wiarę, wiedzę oraz dać dzieciom możliwość dobrego i kreatywnego odpoczynku. Dla wszystkich przygotowujemy obiad i słodkości.

Zostań Darczyńcą

Wesprzyj projekty Fundacji

Przelew internetowy

Możesz zrobić przelew internetowy. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie pola formularza i klikniesz przycisk „Wpłać”. Następnie zostaniesz przeniesiony do płatności internetowych Przelewy24.

Przelew na konto

Zbiórkę pieniężną na dzieła prowadzi FUNDACJA SIÓSTR ŚW. DOMINIKA

FUNDACJA SIÓSTR ŚW. DOMINIKA

Kasztanowa 36, 30-227 Kraków

Tytułem:

Darowizna - Siostry w Czortkowie

Numer konta:

Przelew zagraniczny (konto w złotówkach):

IBAN: PL91124047221111001076415479
SWIFT: PKOPPLPW

JAK MOŻESZ POMÓC?

Modlitwa

Ona zawsze i w każdej ilości jest nam potrzebna. Możesz wesprzeć nas także finansowo – wybierz odpowiedni cel!

ZBIÓRKA JUBILEUSZOWA

Obchodzisz ważną uroczystość, jubileusz, rocznicę? Możesz w jej trakcie przeprowadzić zbiórkę na rzecz jednego z naszych dzieł, a zebrane pieniądze przekazać jednym zbiorczym przelewem.

MAM POMYSŁ!

Masz pomysł, przez który nie możesz spać? Doceniasz pracę naszych Sióstr i chcesz nam pomóc? Napisz do nas – wszystkie dane w zakładce kontakt!